Het zal geen verrassing zijn dat de reis van Lee en Diesel (Liron) in dit weekjournaal een prominente plaats in neemt. Extra aandacht is gegeven aan “het lezen van het gedrag van de hond”. Hoe kun je zien dat een hond bang is en hoe je een vreemde hond moet benaderen. Maar beter kun je gewoon het hele weekjournaal lezen want dan kom je alles tegen in de onderwerpen:
Eindelijk de definitieve plaats en tijd van aankomst bekend. Uitslag bloedonderzoek Diesel (Liron) is prima. Fred is er weer bij als Lee en Diesel (Liron) in Nederland aankomen. Het verhaal van de Chow-mix Dingo die naar de naam Chow luistert. Verzoek om petitie te tekenen. Nog even extra aandacht vastgelegd op foto. Postbus van Dierenmissies gaat verdwijnen. Hondjes worden geladen op hun eigen asiel. Aankomst Lee en Diesel (Liron), Belangstelling voor Ley. Op weg naar huis en de eerste nacht… Ingezonden stukje met foto’s over Charlie & Zontaj (OPROEP), De vierkanten column van Ton: “Neem de tijd voor het betonnen fundament..”, De (on)zin van de week over “Een hond is geen ding”,
De beschikbaarheidsagenda voor vakantieopvang.
Heeft u een opmerking of wilt u iets kwijt over hetgeen u gelezen heeft? Maak dan vooral gebruik van het reactie-formulier onder aan het Weekjournaal.!!!!
GEZOCHT: ADVERTEERDERS IN HET WEEKJOURNAAL MEER WETEN KLIK HIER |
Airconditioning-installaties, koel-toonbanken, koelcellen, vriescellen, koelkasten, vrieskasten/kisten, ijsblokjesmachines, enz. enz. Meer Koeling, landelijk STEK-erkend koeltechnisch installateur, gespecialiseerd in reparatie, service-en onderhoud op koel/vries en airconditioning-installaties.
.
.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ .
De week van dag tot dag:
.
Maandag 18 april 2016
.
Eindelijk de definitieve plaats en tijd van aankomst bekend.
We wisten al dat het transport langs Eindhoven zou rijden op 23 april maar de juiste plaats en tijd was nog niet bekend. Nu wel en kunnen we de baasjes gauw informeren.
De plaats is dezelfde als op 9 en 30 januari en is op de parkeerplaats de Meelakkers achter het Esso benzinestation.
Dinsdag 19 april 2016
.
Uitslag bloedonderzoek Diesel (Liron) is prima.
Nu staat er voor Liron niets meer in de weg om samen met Lee de reis naar Nederland te maken.
Fred is er weer bij als Lee en Diesel (Liron) in Nederland aankomen
Het herstel gaat langzaam maar stilzitten is niets voor Fred. De familie Talboom is weer bereid om namens Dierenmissies in Eindhoven bij de aankomst van Lee en Dieseal (Liron) aanwezig te zijn. We zijn erg blij dat Fred zich sterk genoeg voelt om deze taak op zich te nemen. Omdat hij nog niet zelf kan autorijden en omdat zijn vrouw Jolanda moet werken zal hun dochter Elise hem vergezellen en als chauffeur optreden.
.
Woensdag 20 april 2016
.
Het verhaal van de Chow-mix Dingo die naar de naam Chow luistert.
Op een leeftijd van vier jaar is hij hongerig en zwervend door medewerkers van het asiel van de straat gered. Hierop werd hij geadopteerd door het baasje die nu afstand van hem heeft gedaan.
.
Afgelopen zondag werd Chow (kruising chow chow) bij ons afgeleverd. Na 2 jaar in een huis gewoond te hebben, werd hij teruggebracht… Reden ? De baasjes zeggen dat ze geen tijd meer hebben omdat hun oude andere hond ziek is geworden en ze drie kinderen, 2 katten en een oude moeder hebben te verzorgen….
Lijkt mij dat dit twee jaar geleden al wel bekend was toch ?!?!?! maar goed, er werd nog even gezegd, als mijn andere hond overlijdt en ‘hij zit er nog’ dan kom ik hem ophalen!!! Ik verbaas me soms zo erg over de mentaliteit van mensen, alsof het voor de Chow het niet ongelooflijk moeilijk is om na 2 jaar een warm huisje te hebben gehad, plots nu weer terug op de betonnen vloer van een stressvol asiel moeten wonen.
Nu ja, na onderzoek en een korte observering, bleek dat chow niet alleen een oorontsteking te hebben (niemand had ooit zijn oren schoongemaakt) maar ook flink wat overgewicht te hebben. De behandeling tegen de oorontsteking is vanzelfsprekend meteen gestart en gaat hij direct op dieet. Eigenlijk moet hij ook meer beweging hebben maar dat is in een asiel niet zo makkelijk te regelen omdat we gewoon te weinig mensen hebben om elke dag vier keer met hem te gaan lopen. (tja in het asiel… )
Blijkbaar werd hij bijna niet uitgelaten en at hij wat de pot schafte. Dit vermoeden wordt nog eens gesterkt door de veel te lange nagels. De Chow blijft gevoelige oren houden dus gaan we vrijdag dus naar de dierenarts… even alles na laten kijken, oren schoonspuiten… dieet en beweging voor deze jongen van bijna 7 jaar.
Vanwege de uithongering op straat toen hij gevonden werd kent hij wat baknijd.
Het zou mooi zijn als hij die kans kreeg bij een nieuw lief baasje. Een baasje die tijdens de nodige (vooralsnog korte) wandelingen geen haast heeft, rekening houdt met zijn lage energie niveau, aan zijn dieet zal houden en hem in kleine porties ‘apart’ zijn eten zal geven… . Wat dit baasje er voor terug krijgt is een lieve dankbare knuffel die zich steeds lekkerder zal gaan voelen en stapje voor stapje weer wat meer conditie zal krijgen. Chow zal nooit een drukke hond worden hoor…!!!!
We hopen dat het voor hem gaat lukken!
Komende week zal ook zijn adoptiepagina op de Dierenmissies website verschijnen. Mocht u nu al meer info willen weten over Chow Dingo, stuur dan gauw een mailtje naar dierenmissies@gmail.com. Wij zullen graag uw vraag beantwoorden.
.
Donderdag 21 april 2016
Postbus van Dierenmissies gaat verdwijnen
Vandaag hebben we besloten omhet bezoekadres en postadres van Stichting Dierenmissies het zelfde te laten worden. We hebben jarenlang een aparte Postbus in Staphorst gehad maar dat is een vrij dure aangelegenheid en niet meer noodzakelijk.
Dat betekent dat we dus voortaan 1 adres aanhouden.
Stichting Dierenmissies
Bezoensweg 5
7955 PT IJhorst
Per 1 juli 2016 zal de Postbus niet meer in gebruik zijn.
======================
Verzoek om petitie te tekenen
Van Linda kregen het verzoek om aandacht te vragen voor een petitie waarmee wordt getracht om het stadsbestuur van Pinseque te bewegen om af te zien van een idiote en barbaarse gewoonte… Het gaat om het volgende:
De stad van Pinseque, Zaragoza, heeft voor 29, 30 april en 1 mei zijn helaas traditionele ‘Toro de Ronda’ gepland .
Deze ‘gewoonte’ is om de stier vast te binden aan een pilaar, met in de horens gaten aangebracht waaraan brandbaar materiaal wordt bevestigd. Vervolgens wordt dat dan in brand gezet Als de stier zich dan met geweld losrukt probeert hij natuurlijk wanhopig de brand te blussen.
In hun pogingen kan de nek ontwricht raken als gevolg van de plotselinge bewegingen in doodsangst kunnen allerlei kwetsuren ontstaan. De stier zwerft dan luid loeiend door de straten van Pinseque als gevolg van brandwonden aan de ogen, hoofd en rug.
De hoorns zijn een gevoelig gebied met zenuwuiteinden die weldegelijk de pijn van de brandwonden voelen. Het is heel gebruikelijk voor stieren om van brandende kwelling af te komen, met de kop hard tegen een muur te stoten om deze marteling voor altijd te laten ophouden. Ook sterven ze van stress veroorzaakt door de wanhoop van deze barbaarse en sadistische praktijken.
Maar voor de Pinseque is nog tijd om te laten zien dat ze een modern, verstandig stad is …
Wij vragen met deze petitie om dit groteske spektakel te annuleren.
KLIK OP DE STIER om de petitie te tekenen…
================
.
Nog even extra aandacht vastgelegd op foto
Voordat Liron naar het asiel in Odena werd gebracht moest hij nog even door de wasstraat… en daarna werd er nog door de verzorgers afscheid genomen.
.
.
.
.
Vrijdag 22 april 2016
Hondjes worden geladen op hun eigen asiel.
Vanwege een spoedbezoekje naar de dierenarts moest Miranda het inladen overlaten aan de collega’s van het asiel. Lee was van te voren van het asiel in Moia en Diesel (Liron) uit het asiel van San Pere naar Odena gebracht. Zo hoefden de vervoerers maar op 1 plek te zijn en het kwam natuurlijk goed uit dat Odena tussen die twee asielen in ligt.
Dan krijgen we het bericht dat alles in goede orde is vertrokken en nu kan het wachten gaan beginnen….
.
Zaterdag 23 april 2016
.
Aankomst Lee en Liron
Rond 15.45 uur krijgen we al een berichtje van Jet dat zij met Pippa al is gearriveerd de plaats van aankomst. Ik informeer Fred en Elise en vraag aan Miranda in Spanje of zij iets heeft gehoord over het transport. Natuurlijk zijn we benieuwd of alles voorspoedig is gegaan. Even
later krijg ik een berichtje van Miranda die laat weten dat ze in een file hebben gestaan en zo’n 20 minuten verlaat zijn. Dat is geen probleem natuurlijk en nog is het knap als je op 20 minuten nauwkeurig de aankomsttijd kunt voorspellen na een reis van 1500 km. Immers hebben ze Frankrijk-Duitsland- België en nu Nederland te bezoeken.
En als we even later van Fred te horen krijgen dat ook Jo en Inge met Era zijn gearriveerd om de komst van Lee af te wachten kunnen de minuten niet snel genoeg voorbij gaan.
Als de hondjes eenmaal uit de wagen zijn en voor het eerst de nieuwe baasjes en hun hondenmaatjes hebben gezien kan de gewenningsperiode beginnen.
Jo en Inge waren erg blij met Lee die overigens wat fors van postuur was. Nou liet hij ook goed zien dat eten een hobby van hem was.
Ook de kennismaking met Era liep gelijk prima. Al gauw draaiden ze om elkaar heen alsof ze al jaren samen waren. De rit samen naar Eijgelshoven was dan ook beslist geen probleem.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Diesel (Liron) had het ook gelijk naar zijn zin. Moest nog even de vrijheid snuiven voordat hij aandacht voor Pippa had maar dat is niet zo gek.
Diesel had het helemaal gevonden. Ook hij hoefde niet echt veel te drinken want alles was veel te spannend voor hem en alles moet hij zien. Zeg nou eerlijk. Hoe vaak ben jij op de snelweg uit de laadbak van een vrachtauto gelaten????
Even later gingen ook Diesel en Pippa in de limousine met Jet achter het stuur naar de residentiestad Den Haag.
.
.
Nadat Fred nog aan de baasjes had gevraagd om vooral hun ervaringen met ons te delen en de chip te registreren, Keerden ook hij en Elise weer huiswaarts.
.
=============
.
Belangstelling voor Ley
.
En terwijl de hondjes naar Nederland onderweg zijn en daar dan aankomen, zijn er weer nieuwe adopties op handen. Zo is er belagstelling voor Ley en zijn we benieuwd of deze adoptie door zal zetten.. W gunnen het Ley het zo…!!!!!
.
Zondag 24 april 2016
Op weg naar huis en de eerste nacht…
.
Hoi Ton,
Gister bij aankomst even kort kennis gemaakt met Pippa. Diesel (Liron) ging zwaar gestrest de auto in (wat logisch is) maar na een half uurtje sprong Diesel spontaan zelf richting achterbak. Tussen Pippa en Diesel is alles verder rustig verlopen. Rustig laten wennen, samen gegeten en buiten geweest om de buurt te verkennen. Het slapen was onrustig maar na naast mijn bed te hebben gelegen, koos Diesel er toch voor om in zijn mand te gaan liggen en verliep de nacht verder rustig. Het is een echte vrijkous en ik heb er nu een soort van schaduw bij. Straks gaan we lekker naar het bos. Daar is een groot stuk omheind dus kunnen ze voor het eerst los. Die foto’s zullen dus nog volgen. Hij loopt trouwens prima mee aan de voet hierdoor was het uitlaten van 2 honden geen enkel probleem.
Word vervolgd………
Dikke knuffels van de family en pippa en diesel
.
.
.
.
.
.
.
.
.
=============
.
Hoi Ton,
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Maurits van Elswijk is de drijvende kracht achter OnePack waarbij ook zijn vrouw Siriphan haar steentje bijdraagt. Maurits is de bouwer van onze website en onze webmaster van Dierenmissies. Voorts vervult hij tevens de functie van bestuurslid. Geloof maar gerust dat we hem vaak nodig hebben want onze ICT kennis is beperkt.
Hartelijk dank Maurits voor je nimmer aflatende steun !!!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
.
Ingezonden update van Rosanne (baasje van Zontaj en Charlie)
.
Vorige week plaatsten we deze oproep voor Rosanne
.
Voorts liet Rosanne ons het volgende weten
Charlie die zij uit Turkije heeft gehaald is de grote liefde van haar moeder geworden en komt regelmatig om te spelen.
Als vast vriendje van Zontaj mocht Moreno bij haar komen wonen. Ze zijn samen onafscheidelijk geworden.
.
Registratie van de hond
.
Ook willen we nog eens de nieuwe baasjes attent maken op de noodzakelijke registratie van hun nieuwe gezinslid bij een databank die de chipnummers registreert om de eigenaar terug te kunnen vinden mocht ooit een hond zoekrakken of onbeheerd aangetroffen worden. Natuurlijk ben je als baasje vrij om een eigen databank te kiezen maar wij maken meestal gebruik van de Nederlandse Databank voor Gezelschapsdieren www.NDG.nl. De eenmalige kosten zijn gering en het geeft zoveel rust als je weet dat politie, dierenartsen, personeel van AMIVEDI en dierenambulances, die databanken altijd raadplegen als er verloren ziel wordt aangetroffen.
.
=========
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
DIERENMISSIES HEEFT UW HULP NODIG KLIK OP DE COLLECTEBUS VOOR MEER INFO …
De Virtuele Dierenmissies collecte is een noodzaak.
SNUFFEL DIERENMISSIES 

.
Wellicht wilt u een mooi cadeautje kopen bij Karlijns Shop, kans maken op prachtige geldprijzen in de Vriendenloterij, kwaliteitsvoer kopen bij Shumafood of eens even snuffelen op Marktplaats tussen de spulletjes van Snuffel Dierenmissies….? Mocht u al meedoen met de Vriendenloterij maar wilt u met uw loten Stichting Dierenmissies steunen? Dan kan dat eenvoudig door één telefoontje te plegen met de Vriendenloterij: 0900 – 300 1400
.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
.
Afsluitend hier de (on)zin van de week: “Een hond is geen ding”
.
![]() |
.
DE AGENDA voor de vakantie van uw hond. Om te zien of er bij ons een plekje vrij is voor een vakantie van uw makker kijkt u op de onderstaande kalender. De rode data geven aan dat de vakantieplekjes al vergeven zijn.
.
Voor meer informatie over vakantieopvang van uw huisgenoot(je) KLIK HIER
.
april 2016 | ||||||
ma | di | wo | do | vr | za | zo |
– | – | – | – | 1 | 2 | 3 |
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | – |
mei 2016 | ||||||
ma | di | wo | do | vr | za | zo |
– | – | – | – | – | – | 1 |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 | – | – | – | – | – |
juni 2016 | ||||||
ma | di | wo | do | vr | za | zo |
– | – | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | – | – | – |
juli 2016 | ||||||
ma | di | wo | do | vr | za | zo |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
augustus 2016 | ||||||
ma | di | wo | do | vr | za | zo |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 31 |
september 2016 | ||||||
ma | di | wo | do | vr | za | zo |
– | – | – | 1 | 2 | 3 | 4 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | – | – |
Oktober, November, December 2016 nog volledig beschikbaar
===============
Tot zover dit Weekjournaal van Dierenmissies.
We zien uw reacties graag tegemoet.
Groetjes, Annerie en Ton
Er zijn nog geen reacties op dit artikel. U kunt als eerste reageren!